%57 İndirim
%57İndirim
Hızlı Kargo
1 2 3 4 >
Orbital Zımpara

 

Orbital Zımpara Makinesi Nedir?

Bitirme zımparaları olarak da bilinen bu aletler, yaygın olarak kullanılan bir tür el tipi havalı zımparadır. Adı, kuma uygulandıkları nesnenin yüzeyi üzerinde hafif, dönen veya yörüngede dönen bir hareketle hareket eden aletin aşınma pedlerinden türemiştir. Zımpara kâğıdı, yaylı kelepçeler kullanılarak aşınma pedlerine yapıştırılır. 

Orbital zımparalar, tipik olarak bantlı zımparalar tarafından sağlanan daha büyük kuvvetin aksine ince işler için tasarlanmıştır. Diğer zımpara türlerinin bazen bıraktığı girdap izleri olmadan hem düz hem de yuvarlak kenarlarda pürüzsüz bir yüzey sağlarlar. Nesneye kazara hasar verme riski çok az olduğundan, macunu çıkarmak için de iyi bir seçimdir. 

İki ana tip yörünge zımparası vardır. Bunlar:
•  Orbit Sac Zımpara Makineleri – Standart zımpara kağıdı kullanan bu erişilebilir araçlar tipik olarak değişken hızlara, düşük titreşime ve toz giderme sistemlerine sahiptir. 
•  Rastgele Yörüngeli Zımpara Makineleri - Bu modeller, merkez dışında salınan bir dönen mil aracılığıyla çalışma yüzeyine dairesel bir zımpara pedi (tipik olarak beş inç çapında) uygulayarak son derece pürüzsüz bir yüzey sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bunun amacı, tipik olarak diğer zımpara türleri tarafından üretilen düzensiz lekelenmeyi önlemeye yardımcı olmaktır. Ayrıca, kullanıcının ahşap damarın yönünü görmezden gelebileceği anlamına gelir.

 

Orbital Zımpara Makinesi Nasıl Kullanılır?
•  Aleti çalıştırın ve çalışma yüzeyine uygulamaya başlamadan önce pedin tam hızına ulaşmasını bekleyin.
•  Pedi çalışma yüzeyine uygulayın ve sol-sağ hareketiyle hareket ettirin.
•  Zımparalarken aşağı bastırmaktan kaçının. Sadece hafif bir basınç uygulanmalıdır. Zımparalarken pedin üçte birinden fazlasının çalışma yüzeyinden ayrılmadığından emin olun.
•  Ulaşılması zor noktalara erişmeniz gerekiyorsa zımpara makinesini yan çevirmeyin bunun yerine mümkünse üzerinde çalıştığınız nesneyi yeniden konumlandırın.
•  Kapatmadan önce zımpara makinesini çalışma yüzeyinden çıkarın.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR