₺5.845,46 KDV Dahil
₺6.680,52 KDV Dahil
₺6.012,47 KDV Dahil
₺7.306,82 KDV Dahil
₺15.125,13 KDV Dahil
₺23.822,08 KDV Dahil
1 2 3 ... 9 >
Havalı Matkaplar

Elektrikli matkaplar, piyasada bulunan en yaygın kullanılan ve çok yönlü elektrikli aletler arasındadır. Havalı matkaplar, çok çeşitli ev, atölye ve şantiye görevleri için kullanılır. Büyük bir resim çerçevesi asmak gibi basit işlerden ahşap işleme ve mobilya montaj işlerine kadar güçlü ve hafif bir havalı matkap, ahşap veya metalde delik açmak, bağlantı elemanlarını sürmek ve neredeyse zor tüm işleri yapmak için ihtiyaç duyduğunuz türden bir alettir. 

A/C kaynağı ile çalışan elektrikli matkapların aksine havalı matkaplar elektrik gerektirmez ve büyük şantiyelerde yaygın olarak kullanılır. Havayla çalışan matkaplar, güçlerini bir hava kompresöründen alır ve basınçkı havanın enerjisini dönüş kuvveti oluşturmak için dönüştürür. Tüm elektrikli matkapların parçaları kabaca aynıdır. Tipik bir havalı matkap, hava borusu girişi olan bir tutamak, bir elektrikli tetik, matkabı veya tornavida ucunu tutmak için bir mandren ve matkap/tornadiva ucunun kendisinden oluşan tabanca şeklindeki bir alettir. Genellikle havalı matkaplar, 1/2", 1/4", 3/8" ve 5/16" mandren boyutlarında dişli veya anahtarlı mandrenlerle sunulur. 

Özel delme veya sürüş ihtiyaçlarınıza kolayca uyum sağlamanıza olanak tanıyan değişken hız anahtarlarına sahip havalı matkaplar mevcuttur. Genellikle dört hız ayarına kadar sunulan havalı matkaplar, normalde 200 ila 2000 RPM arasında değişen hızlarda çalışabilir. Bir ters çevirme anahtarı, kullanıcının matkap ucunun dönüş yönünü kolayca değiştirmesini sağlar. Ek kavrama, torku düzenlemek için tasarlanmıştır. Bazı modellerde maksimum doğruluk ve kontrol için 24'e kadar ayarlanabilen ayarlanabilir tork kavramaları bulunur. Matkap uçları çeşitli boyut ve şekillerde sunulabilir, ancak metal, ahşap ve plastiği delmek için en yaygın olanı bükümlü matkap uçlarıdır. 

Havayla çalışan matkabınızdan en iyi şekilde yararlanmak için aklınızdaki delme işine uygun alet tipini seçin. Havalı açılı matkaplar, kompakt hafif aletlerin kullanımını gerektiren servis çalışmaları için vazgeçilmez olacaktır. Açılı matkaplar, dar noktalara erişim için açılı başlı uzatılmış bir tutamağa sahiptir. Mini matkaplar standart görev işleri için çok uygundur. Hafiflikleri ve düşük titreşim seviyeleri sayesinde kullanıcının bilek gerginliğini en aza indirirler. Mini havalı matkaplar, kompakt boyutlarına rağmen sorunsuz ve çevik bir performans sunar. Punta matkaplar, düşük hızda yüksek tork uygulayarak punta kaynaklarını çıkarmak için tasarlanmıştır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR